Ман Юнайтед съсипа Лийдс при подновяването на "Войната на розите" и излезе на трето място (видео)

Манчестър Юнайтед постигна най-убедителната си победа в Премиър лийг през този сезон, след като разби с 6:2 Лийдс в първото издание на "Войната на розите" в Премиър лийг от близо 17 години. Благодарение на изразителния успех "червените дяволи" излязоха на трето място във временното класиране, изпреварвайки по голова разлика Евертън. Тимът на Оле Гунар Солскяер е на точка зад Лестър и на пет пункта зад шампиона Ливърпул. Манчестър Юнайтед обаче е с мач по-малко. Иначе днес 20-кратните шампиони нанесоха тежък удар на Лийдс в самото начало, след като до третата минута Скот Мактоминей отбеляза два гола. Бруно Фернандеш (20', 70'-д) също се разписа два пъти, а по едно попадение добавиха Виктор Линдельоф (37') и Даниел Джеймс (66'). Лиъм Купър (41') и Стюарт Далас (73') отсрамиха малко гостите, които се представиха прилично в атака, но покъртително по отношение на защитата.

Оле Гунар Солскяер направи четири промени в сравнение с мача с Шефилд Юнайтед през седмицата. Давид Де Хеа се завърна на вратата, а Фред и Скот Мактоминей замениха Пол Погба и Неманя Матич в средата на терена. Изненадващо Даниел Джеймс стартира на фланга за сметка на Мейсън Грийнууд.
Марсело Биелса заложи на същия състав, който разби с 5:2 Нюкасъл през седмицата.
Домакините започнаха по блестящ начин и още в 67-ата секунда поведоха в резултата. Рафиня загуби топката, Фернандеш напредна и пусна към Скот Мактоминей, който веднага стреля от границата на наказателното поле. Ударът на шотландеца бе много точен и Меслие не успя да стигне до топката, която влезе до гредата. В третата минута Мактомоней отбеляза и втори гол. Шоу изпълни тъч, а Марсиал се справи много добре с Ейлинг и Купър и пусна топката на пътя на шотландеца, който с нов хубав удар направи 2:0, ставайки първият играч в историята на Премиър лийг, който успява да отбележи два гола в първите три минути.
След като проспа началото, Лийдс заигра по-добре и започна да владее повече топката и да атакува вратата на Де Хеа. В 29-ата минута Патрик Бамфорд дори успя да вкара гол, но той правилно бе отменен заради засада.
Защитата на Лийдс обаче отново бе хваната неподготвена минута по-късно, когато чудесна контра на "червените дяволи" завърши с трето попадение. Фред бе оставен да напредне безпроблемно, след което продължи към Марсиал. Ейлинг блокира шута на французина, но там бе Бруно Фернандеш, който стреля силно по диагонала - 3:0.
 Три минути след това резултатът вече бе 4:0. Шоу центрира от корнер, Марсиал отклони с глава на близката греда, а Линдельоф бе оставен сам и вкара отблизо - четири точни удара, четири гола.

Сравнително добрата игра на Лийдс в атака, която нямаше нищо общо с ужасното представяне на отбора в дефанзивен план, даде резултат три минути преди почивката, когато Купър се извиси и засече с глава центриране от ъглов удар на Филипс. Де Хеа не успя да спре топката, която влезе в ъгъла.
В началото на втората част Марсиал пропусна чудесна възможност, след като получи от Бруно Фернандеш и стреля технично, но топката профуча встрани. Де Хеа пък парира страхотен удар от въздуха на Рафиня, след което топката тупна пред голлинията, но Магуайър изчисти в корнер.
В 65-ата минута Де Хеа изби нов удар на Рафиня, а секунди след това "червените дяволи" организираха поредната си убийствена контраатака. Мактоминей намери Даниел Джеймс на 20-ия метър, а уелсецът се освободи с много добро първо докосване и стреля между краката на Меслие за 5:1.
Три минути след това Марсиал падна в наказателното поле след контакт със Стройк. Бруно Фернандеш бе точен от бялата точка за 6:1.

В 73-тата минута Стюарт Далас отбеляза втори гол за Лийдс след страхотен удар от 25 метра.
До края Меслие направи няколко спасявания, с които предотврати Лийдс да загуби с още по-срамен резултат. Харисън пък пропиля чиста възможност за гостите.