Шалке 04 продължава със загубите и при новия треньор (видео)

Отборът на Арминия (Билефелд) постигна минимална победа с 1:0 при гостуването си на Шалке 04. За новака в немския елит това беше първи успех далече от дома през този сезон. Хууб Стевенс пък записа повторен дебют начело на "кралскосините", които обаче допуснаха девета шампионатна загуба през кампанията.

В 30-ата минута Серхио Кордова прати топката в мрежата на домакините, но попадението не беше зачетено поради негова засада. Гостите все пак вкараха победен гол в 53-ата минута, когато капитанът Фабиан Клос засече с глава центриране на Нейтън Де Медина. Арминия остава на плейофното 16-о място в класирането, но вече с 10 спечелени точки, докато Шалке продължава да бъде на дъното с едва 4 пункта в актива си.