Евертън се върна в играта

След като преживя една миникриза, Евертън отново е на правилния път. Отборът на Карло Анчелоти постигна втора отлична победа в рамките на няколко дни. "Карамелите" се наложиха с 2:0 при гостуването си на Лестър и се изкачиха на пето място в класирането. Ричарлисон даде преднина на гостите в 21-ата минута, а Холгейт се разписа в средата на второто полувреме.

Анчелоти остави на пейката националния вратар на Англия Джордан Пикфорд за сметка на Робин Олсен, а "лисиците" започнаха активно и още в третата минута имаха шанс да поведат. Варди намери Тилемас, а белгиецът стреля, но топката мина покрай вратата. Домакините имаха предимство в този период, но тимът на Анчелоти постепенно влезе в мача, а в 21-ата минута поведе. Ричарлисон проби отляво и отправи нисък изстрел. Шмайхел докосна топката, но тя влетя в мрежата.

Отговорът на Лестър бе бърз, но не достатъчно точен. Джейми Варди бе оставен непокрит след центриране на Джъстин и стреля с глава право в Олсен. С изтичането на времето "карамелите" започнаха по-успешно да ограничават атаките на съперника. Доминик Калвърт-Люин дори пропусна отличен шанс да удвои аванса на гостите.
След почивката Евертън се дръпна по-назад и домакините владееха топката в големи периоди. Тази тактика се оказа успешна, защото съперникът не успяваше да преодолее защитата на тима от Ливърпул. В 72-ата минута гостите нанесоха решителен удар, като отбелязаха втори гол. Майсън Холгейт се разписа с удар от близо след разбъркване в наказателното поле и неумела изява на Шмайхел. За него това бе първи гол за "карамелите".
Надеждите на Лестър да се върне в мача бяха свързани с дузпа осем минути преди края. Съдията посочи бялата точка, но след разглеждане с ВАР отмени решението си.
Отборът на Брендън Роджърс допусна четвърта домакинска загуба във Висшата лига от началото на сезона. Въпреки това той е на четвърта позиция в класирането.