Ливърпул с мъка взе точка от Фулъм (видео)

Ливърпул много трудно стигна до равенство 1:1 при гостуването си на новака Фулъм. Мърсисайдци бяха надиграни през първото полувреме, след което губеха след гол на Боби Рийд. Те успяха да изравнят в 79-ата минута, когато Мохамед Салах се разписа от дузпа.

Умората и поредицата от контузии сякаш оказват влияние, тъй като отборът на Юрген Клоп изигра слаб мач и бе далеч от обичайно високо си ниво. Въпреки това тимът е с равен брой точки с Тотнъм, който е на върха на класирането по голова разлика.

Фулъм започна много активно двубоя и веднага се хвърли в атаки. Алисон, който се завърна на вратата на Ливърпул, трябваше да се намесва още началната фаза на двубоя. Бразилецът първо отрази удар на Кавалейро в петата минута, а след това отново го спря 10 минути по-късно.
За кратък период мърсисайдци поеха контрола върху срещата и стигнаха до удар на Фирмино, който бе блокиран. Това обаче бе изключение, тъй като лондончани не спряха да атакуват. Те имаха и претенции за дузпа за ситуция, в която Фабиньо събори Кавалейро в наказателното поле, но и изби топката. След разглеждане с ВАР не бе отсъдено нарушение.
Добрите действия на Фулъм доведоха до гол в 25-ата минута. Боби Де Кордова-Рийд откри резултата със страхотен удар от границата на наказателното поле. Защитата на гостите на няколко пъти не успяваше да се справя с атаките на съперника и отборът на Скот Паркър заслужено поведе.
Отговорът от Ливърпул не последва, а Алисон трябваше отново да се намесва в 32-ата минута. След центриране на Кавалейро вратарят успя да отрази удар отблизо на Адарабийо, а Ангиса не уцели вратата при добавката. Ако топката се бе озовала в мрежата, най-вероятно попадение нямаше да бъде зачетено поради засада при центрирането.
Чак към края на полувремето отборът на Клоп успя да погледне към вратата на съперника. Първата добра ситуация се откри пред Садио Мане. Той бе намерен от Къртис Джоунс, но изстрелът му с глава бе неточен и топката мина над вратата. Мохамед Салах също имаше шанс малко преди почивката. Той получи топката в наказателното поле, завъртя се и стреля, но покрай вратата.
Втората част започна с положения и пред двете врати. Алисон отрази удар на Кавалейро, а Ареола се справи с изстрел на Салах. След почивката Ливърпул имаше огромно предимство във владеенето на топката, но то не се трансформираше в голови положения. Домакините пък се дръпнаха доста назад, но бяха добре огранизирани и успяваха да ограничат атаките на съперника.
След час игра мърсисайдци стигнаха до най-доброто си положение. Фирмино изведе Хендерсън сред купа от играчи. Капитанът на гостите бе на идеална позиция в наказателното поле, но вратарят на Фулъм направи блестящо спасяване.
Тимът на Клоп все пак успя да стигне до изравняване в 79-ата минута. След удар от фаул на Вайналдум топката се удар в ръка на бранител на домакините и съдията отсъди дузпа, а Салах бе точен от бялата точка. Египтянинът стреля много близо до вратаря и Ареола докосна топката, но не успя да спре влизането й в мрежата.
ФУЛЪМ - ЛИВЪРПУЛ 1:1
1:0 - Кордова-Рийд (25)
1:1 - Салах (79-д)