Молде продължава напред за сметка на Рапид (видео)

Молде се класира на елиминационната фаза на Лига Европа, след като завърши 2:2 с директния си конкурент за второто място в Група В Рапид (Виена). Преди този двубой норвежците имаха преднина от три точки пред австрийците, които трябваше да спечелят с 1:0 или с два гола разлика, за да продължат. Въпреки че бе гост, Молде през цялото време държеше събитията в свои ръце, след като на два пъти повеждаше в резултата чрез своя капитан. Магнус Ейкрем (12') даде аванс на гостите, но Марсел Ритцмайер (43') върна надеждите на Рапид в края на първата част. В самото начало на второто полувреме Ейкрем отново изведе Молде напред. В 90-ата минута Мелих Ибрахмоглу изравни, но това не бе достатъчно на домакините.

Арсенал завърши на първо място в групата със стопроцентов актив. Молде остана на цели осем точки зад лондончани, но на три пред Рапид. Дъндолк остана без актив в тази група.