Арсенал с шест от шест в Лига Европа (видео)

Въпреки че изпитва сериозни проблеми в Премиър лийг, Арсенал спечели и последния си мач от груповата фаза на Лига Европа, след като очаквано надигра с 4:2 аутсайдера Дъндолк като гост. Едуард Нкетиа (12'), Мохамед Елнени (18'), Джоузеф Уилок (67') и Фоларин Балогън (80') донесоха шестата победа на лондончани от шест мача в Група В. Джордан Флорес (22') и Шон Хор (85') вкараха попаденията за домакините. Головата разлика на "артилеристите" е 20:5.

Арсенал си бе гарантирал първото място в групата още преди този двубой, така че очаквано Микел Артета замени целия си състав в сравнение с лондонското дерби с Тотнъм. Калъм Чембърс започна за първи път за Арсенал от повече от година. Бранителят лекуваше тежка контузия в коляното, която получи през миналия декември. На вратата застана Рунар Алекс Рунарсон. Шкодран Мустафи, Пабло Мари, Мохамед Елнени, Джо Уилок и Никола Пепе също бяха титуляри.
Дъндолк пък знаеше, че ще завърши на последно място, но все пак се надяваше, че може да спечели първите си точки.
Гостите пропуснаха две ранни възможности чрез Нкетиа и Уилок, но в 12-ата минута първият откри резултата. Майтланд-Найл потърси Нкетиa, но Бойл първоначално се справи. След това обаче сбърка категорично паса, топката рикошира в крака на нападателя, който напредна и прехвърли стража на домакините.
Само шест минути след Елнени удвои след много хубав удар от около 25 метра, след който прати топката в горния ъгъл.
Головете на "Авива Стейдиъм" продължиха да падат със същата честота и в 21-вата минута Дъндолк намали резултата. И това попадение бе доста красиво. Джордан Флорес размени подавания с Дъфи, след което стреля по диагонала в далечния ъгъл.
Стражът на Дъндолк Гари Роджърс направи серия от добри спасявания до края на първата част и в първата половина от второто полувреме, но в 67-ата минута той не успя да се намеси добре след удар на Уилок от около 12 метра - 1:3.
До края паднаха още два гола. Резервата Балогън увеличи аванса на Арсенал, след като бе оставен непокрит и засече отблизо подаване на Пепе. Пет минути преди края Хор оформи крайния резултат, след като засече с глава центриране от фаул на Флорес.