Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Ман Сити завърши силно, Агуеро се завърна с гол (видео)

Манчестър Сити си бе осигурил първото място в група С на Шампионската лига, но това не му попречи да приключи груповата фаза с убедителна победа. Отборът на Джозеп Гуардиола спечели с 3:0 домакинството си на Марсилия. Французите останаха на последно място и приключиха участието си в Европа за този сезон.

"Гражданите" се развихриха след почивката, когато паднаха и трите гола. Феран Торес откри резултата в 48-ата минута с четвъртото си попадение в турнира за този сезон.

Появяването на терена на Серхио Агуеро пък е друга добра новина за Гуардиола. Аржентинският нападател е играл само в четири мача през последните шест месеца. Той бързо показа, че не е загубил инстинкта си и се разписа от добавка след удар с глава на Нейтън Аке, който вратарят бе отразил. За 32-годишния голмайстор това бе 41-о попадение в Шампионската лига, колкото има и Неймар след днешния си хеттрик.

Тоталната доминация на Сити през втората част доведе и до гол на Рахийм Стърлинг в края за класическото 3:0.

Така "гражданите" завършиха успешно груповата фаза, като допуснаха само един гол в рамките на шест мача. Лошата новина за тях бе контузията на Ерик Гарсия, който бе сменен в средата на първото полувреме. Гуардиола даде почивка на някои играчи, като Кевин Де Бройне, но извади силен състав. На вратата дебют в Шампионската лига направи американецът Зак Стефен, който почти нямаше работа цял мач.