Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Севиля срази Рен като гост (видео)

Отборът на Севиля победи с 3:1 Рен като гост в протоколен мач от последния шести кръг на груповата фаза на Шампионската лига. Още преди изиграването на двубоя беше ясно, че испанците финишират на второ място в Група "Е", която бе спечелена от Челси. Лондончани събраха 14 точки, а севилци - с една по-малко. Рен пък нямаше как да мръдне от четвъртото място, като завърши участието си с една точка, а Краснодар е трети с 5 и ще играе в Лига Европа през пролетта.

До отбелязването на първия гол всъщност французите имаха някои нелоши възможности за попадение, но ги пропиляха. В 32-ата минута Жул Кунде със страхотен изстрел от въздуха с левия крак от границата на наказателното поле успя да прехвърли вратаря Ромейн Салин и тимът от Андалусия излезе напред в резултата. Във втората минута на добавеното време Оливер Торес центрира отляво с десния крак и Юсеф Ен-Несири с глава отклони топката във вратата - 0:2.

В 81-ата минута Ен-Несили реализира второто си попадение в мача. Той се отскубна от защитата на Рен и с хубав удар преодоля стража Салин - 0:3. Домакините все пак успяха да отбележат гол на утехата, като това се случи 4 минути преди края. Негов автор от дузпа стана Жоржиньо Рутер.