Евертън отново загуби точки (видео)

След блестящия старт на сезона Евертън все по-често губи точки. Този път това се случи на "Търф Моор", където отборът на Карло Анчелоти завърши 1:1 срещу Бърнли.

Домакините започнаха отлично и поведоха в третата минута, когато Роби Брейди се разписа с удар от дистанция. "Карамелите" подобриха играта си след първия половин час. Тогава Фабиан Делф се контузи и след смяната му Анчелоти промени схемата на игра.

Изравняването дойде в самия край на първата част. Голмайсторът на Висшата лига Доминик Калвърт-Люин отбеляза 11-ото си попадение за тази кампания. И двата отбора имаха шансове да стигнат до победата, но отлични намеси на Джордан Пикфорд и Ник Поуп предотвратиха нов гол.

Евертън е седми в класирането, но сигурно ще се окаже по-надолу след изиграването на другите мачове от кръга. Бърнли остана в зоната на изпадащите с актив от 6 точки.