Мария Каракашева с 16 точки, Динамо (Букурещ) с 5-а победа

Националката Мария Каракашева и техният Динамо (Букурещ) постигнаха пета победа в румънската Дивизия А1. Волейболистките на Милош Гаврилович надиграха Щиинца (Бакъу) със Славина Колева в състава с 3:0 (25:18, 25:16, 25:22) в мач от четвъртия предварителен етап на първенството.

Динамо е трети с 16 точки (5 победи, 2 загуби), Щиинца е на шеста позиция с 9 точки (3 успеха, 4 поражения).

Мария Каракашева бе топреализатор с 16 точки (1 ас, 2 блокади). Кристина Гунчева се появи в игра за кратко в третия гейм, но не отбеляза точков актив. Ели Уатара и Нека Онйейекве завършиха с по 11 точки (3 аса) (1 ас, 3 блокади). За съперника Славина Колева бе най-резултатна с 13 точки, с 11 се отчете Наташа Чикириз (1 блокада)

Следващият двубой за Динамо е на 29 ноември (неделя), срещу Рапид (Букурещ). Щиинца играе срещу Лугож на 30 ноември (понеделник).