Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Рафиня донесе първата победа на Лийдс на "Гудисън" в ерата на Висшата лига

Лийдс сложи край на серията си от три поредни мача без победа в Премиър лийг, след като надигра с 1:0 Евертън на "Гудисън Парк" в двубой от десетия кръг на английския шампионат. Рафиня (79') донесе трите точки на тима на Марсело Биелса с първия си гол в английския футбол. Това бе първи успех на Лийдс на този стадион в двубой от Висшата лига.

Двата отбора изиграха зрелищно първо полувреме, независимо че резултатът бе 0:0 на почивката. "Карамeлите" не бяха никак убедителни в защита, но Бамфорд, Харисън, Рафиня и Клих пропуснаха много добри възможности за гол. Веднъж гредата се оказа пръв помощник на Пикфорд, който също направи две страхотни спасявания. Две попадения на Евертън пък бяха отменени само до почивката заради засади. В 24-тата минута Хамес Родригес прати топката във вратата на  гостите, а в 43-тата и Ричарлисон го направи след удар с глава, но и в двете ситуации флагът на страничния рефер бе вдигнат, а ВАР потвърди решенията му.
В 66-ата минута и попадение на Лийдс, което отбеляза Бамфорд, бе отменено заради засада на Алиоски.

11 минути преди края обаче нямаше кой да отмени радостта на Рафиня, който с много хубав удар по земя от 25 метра прати топката в ъгъла, отбелязвайки първия си гол с екипа на Лийдс.
В добавеното Елдер Коща пропусна страхотна възможност да удвои, но от няколко метра не успя да преодолее Пикфорд, който за пореден път тази вечер спаси Евертън.
След този двубой "карамелите" са на шесто място с 16 точки, докато Лийдс е 11-и, но само с два пункта по-малко.