Баските "лъвове" разкъсаха Бетис (видео)

Атлетик Билбао е колеблив при гостуванията си, но играе все по-силно на своя "Сан Мамес". Тимът на Гайска Гаритано разгроми с 4:0 Бетис и изпревари севилци в класирането на Ла Лига. Виктор Руис си вкара автогол в началото, а Андер Капа, Икер Муниаин и Алекс Беренгер донесоха най-убедителната победа на баските от началото на сезона.

Гостите със сигурност не са си представяли толкова лош старт на двубоя. След флангова атака в 9-ата минута топката беше центрирана към точката на дузпата, но пръв до нея стигна Виктор Руис, който се опита да изчисти, но вместо това по комичен начин я прати във вратата.
Този епизод оказа огромно влияние върху целия мач. Бетис владееше топката, но не намираше начин да стига до голови положения, а контрите на домакините бяха много опасни. В 33-ата минута Капа реагира най-бързо след спасяване на Клаудио Браво и с глава покачи на 2:0.

В 59-ата минута при подобна ситуация Икер Муниаин вкара трети гол за Атлетик. Той стреля отблизо, Браво спаси, но при добавката крилото на баските нямаше как да сбърка.
Точка на спора сложи Беренгер в 68-ата минута след хубава асистенция на Юри Берчиче. За бившия футболист на Торино това беше втори гол през кампанията.

Баските спечелиха за трети пореден път у дома, а Бетис допусна четвърто поражение в последните си 5 мача. "Вердибланкос" имат най-пропускливата защита в елита с 21 инкасирани гола.