Доростол спечели гостуването на Септември 98 (Тервел)

Отборът на Септември 98 (Тервел) завърши есенният дял от първенството в Североизточна Трета лига със загуба у дома от новака Доростол (Силистра). Въпреки териториалното си предимство в първата част на мача, добруджанци успяха да реализират само едно попадение във вратата на младия страж на гостите Захари Върбанов. То падна в 40-ата минута след разбъркване в наказателното поле на гостите.

В началото на втората част силистренци приеха предизвикателството на футболния терен и обърнаха мача в своя полза. В 58-ата минута Емре Акиф се възползва от неумелата намеса на вратаря на домакините Вълко Маринов след пряк свободен удар и в добавката изравни – 1:1. Десетина минути след това отново груба грешка в защитата на Септември 98 позволи на Мелих Алим да отбележи и победния гол в двубоя.

Двата отбора изиграха мача без основните си футболисти – главно поради заболявания, което се отрази негативно на играта на футболния терен. Все пак успеха на Доростол е закономерен и съвсем заслужен. Победата прати тима от Силистра на 10-о място в класирането, докато загубата на Септември 98 го свали на 9-о място, където ще и презимува в зимната пауза от първенството.

Доростол има още един отложен мач със Спартак (Варна), който ще се изиграе на 29 ноември (неделя) от 14:00 часа на стадион "Луи Айер".