Задна ножица донесе десета поредна победа на Левски (Лом) (видео+галерия)

Левски (Лом) постигна нова победа в Северозападната Трета лига. “Сините” успяха да се наложат с 1:3 като гости на Локомотив (Дряново) в мач от 16-ия кръг на първенството, с което увеличиха серията си до 10 поредни успеха.

Автогол на Шипкалиев (26’), попадение на Васил Сапунджиев (60’) и задна ножица на Александър Сапунджиев (71’) донесоха трите точки в отбора на Левски. Тодор Чирпанов (55’) пък отбеляза единствения гол за домакините. Срещата бе излъчвана на живо по Sportal.bg и Sportal TV.

52 Локомотив (Дряново) - Левски (Лом)
В 15-ата минута дойде и първата опасност пред вратата на Локомотив. Мариян Огнянов реши да отправи далечен изстрел, който се оказа доста опасен и мина на сантиметри от напречната греда.
В 26-ата минута падна и първото попадение в мача. След хубава атака отляво, която започна с пас на Огнянов, последва центриране по земя за Левски. В стремежа си да избие топката Денчо Шипкалиев скочи на шпагат, но вкара кълбото в собствената си врата.
В 42-ата минута гостите удариха и греда. След бърза контраатака, организиране от футболистите на Левски (Лом), Йордан Георгиев се измъкна от защитата и отправи удар по земя, който премина покрай вратаря, но се удари в страничния стълб.
В 55-ата минута след центриоране от корнер и разбъркване в наказателното поле на гостите Тодор Чирпанов се оказа най-съобразителен и скочи на шпагат, с което насочи топката във вратата на Диян Вълков, за да направи резултата 1:1.
Няколко секунди по-късно домакините имаха възможност да обърнат резултата, след като Момчил Савов бе изведен хубаво и прехвърли стража на Левски, но защитник на отбора от Лом се намеси на голлинията и изчисти топката.
В 60-ата минута обаче резултатът вече бе 2:1 в полза на "сините". След хубаво изпълнение на Мариян Огнянов от фаул вратарят на Локомотив Христо Христов успя да избие кълбото, но то попадна в краката на Васил Сапунджиев, който на празна врата не сбърка.
В 71-ата минута Александър Веселонов сякаш сложи край на интригата в срещата с изключително красиво попадение. След центриране отдясно футболисти на двата отбора се сблъскаха и отклониха топката към границата на наказателното поле. Там обаче се оказа Веселонов, който с гръб към вратата изпълни задна ножица и успя да покачи резултата до 1:3.
В 85-ата минута Левски имаше шанс да направи резултата 1:4. Александър Веселинов бе останал очи в очи с вратаря на гостите, но реши да не стреля, а да подаде настрани на свой съотборник. Това обаче се оказа грешно решение, след като съотборникът му се оказа в положение на засада.

С тази своя победа Левски (Лом) остава на върха в класирането и след този кръг с 36 точки и с 5 повече пред втория Спартак (Плевен) преди да е ясен резултатът на плевенския тим. Локо (Дряново) пък заема 10-ата позиция с 21 пункта.

ЛОКО (ДРЯНОВО) 1:3 ЛЕВСКИ (ЛОМ)
0:1 Шипкалиев (26) - авт.
1:1 Чирпанов (55)
1:2 Сапунджиев (60)
1:3 Веселинов (71)