Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Северна Ирландия и Румъния не се победиха (видео)

Отборите на Северна Ирландия и Румъния не се победиха в последния си мач от лига "В", група 1 на Лигата на нациите. Двубоят в Белфаст завърши 1:1. Той обаче бе без значение и за двата отбора, особено след като по-рано през деня УЕФА присъди служебна победа на Румъния над Норвегия в отложения мач между двата тима, в който скандинавците не се явиха заради заразен с коронавирус футболист в състава си.

Все пак северноирландците играха за честта си и първи поведоха в резултата в 55-ата минута, когато при заучено положение след корнер топката бе центрирана към Лиъм Бойс, който отблизо засече във вратата за 1:0.

Гостите обаче стигнаха до точката в края. В 81-ата минута Флорин Танасе напредна отляво и подаде за Ерик Бикфалви около точката на дузпата, като той от движение се разписа за 1:1.

Така срещата завърши без победител и Северна Ирландия завършва на последното място в групата с 2 точки и изпада в долната дивизия. Румъния пък завършва на 3-ото място с 5 точки.