Ботев (Враца) II отстъпи на Янтра (Полски Тръмбеш)

Бела се добра до победа в Кресна

Янтра (Полски Тръмбеш) продължи силната си серия и в 15-ия кръг на Северозападната Трета лига.

Селекцията на Петър Кръстев удари един от кандидатите за първото място – Ботев II във Враца с 2:1.
Резултатът е изненадващ, но само за тези, които не са наблюдавали срещата. Гостите действаха агресивно и пресираха съперника през всичките 90 минути. Още в началния четвърт час пропуснаха да открият головата си сметка чрез Ростислав Данчев, Любомир Генчев, а капитана Тихомир Антонов нацели гредата.

В 15-ата минута обаче топката спря в отсрещната мрежа след страхотен изстрел на Любослав Младенов. След още толкова време равенството беше възстановено – футболист на Янтра центрира и в стремежа си да избие с глава Тодор Горанов си вкара автогол. След това Антонов отново имаше шанс да реализира, но не успя.

В 52-ата минута Генчев подхвана атака, а Данчев изведе пред празната врата Бранислав Ботев и той вкара за крайното 1:2. В оставащото време съперниците пропиляха по няколко чисти възможности – Ремзи Неджип, Виктор Василев и резервата Кирил Кръстев за врачани, Красен Каравелов и два пъти Генчев за Янтра.