Ботев (Нови пазар) с първа победа делеч от дома

Черноморец (Балчик) взе регионалното дерби със Септември 98 (Тервел)

Футболистите на Ботев (Нови пазар) победиха с 2:1 Тополи 2010 в среща от ХIV-тия кръг на Североизточната Трета лига. Двубоят трябваше по програма да се играе в Нови пазар, но домакинствата в мачовете между двата отбора са разменени заради забрана за провеждане на всички аматьорски спортни мероприятия в област Шумен за периода 13-30 ноември 2020-а година, като част от мерки за превенция разпространението на COVID-19 в областта.

В първата част на мача двата отбора така и не успяха да превземат една от двете врати. Двата тима се прибраха на почивката при нулево равенство.

Втората чест домакините започнаха по-уверено и в 55-ата минута се добраха до гол във вратата на гостите от Нови пазар. Микаел Асад от границите на наказателното поле простреля вратата на Добромир Дочков. Голът поуспокои домакините и вдигна на крак гостите. В 68-ата минута те се добраха до равенството след попадение на Калоян Петров.

В 76-ата минута Митко Митков надбяга защитата на Тополи 2010 и за втори път порази вратата на Пламен Роев. В оставащото време дава отбора имаха изгодни за гол ситуации, но така и не се стигна до повече попадения.
За Ботев (Нови пазар) това е първа победа на чужд терен, а прибавените три точки в актива качиха тима на 10-то място в класирането. В следващия последен за есенния дял кръг отборът от Нова пазар гостува на Лудогорец 3, докато Тополи 2010 почива и няма да прибави нищо към актива си.