Банско с първа победа за сезона

Много изненади на Югозапад

Банско постигна първи успех през сезона в Югозападната Трета лига. Това стана едва в 15-ия кръг на първенството. На стадион "Свети Петър" възпитаниците на Георги Галчев победиха с 2:1 Гранит (Владая).
До този мач банскалии имаха в актива си едно равенство и цели 13 загуби. С трите точки отборът обаче остава последен и има само четири в актива си, като е на цели седем от спасителната зона.

Костадин Слаев откри резултата в 10-ата минута, а Боби Божинов удвои аванса на тима в 30-ата. Той е претстъпен от Септември (Симитли) в Банско. И двете попадения за домакините бяха вкарани с глава след центрирания.

За гостите точен бе Иван Русинов в 80-ата минута от дузпа. Гранит е 15-и с 12 точки след този мач.