Черноморец (Балчик) взе регионалното дерби със Септември 98 (Тервел)

Отборът на Черноморец (Балчик) продължава победната си серия в Североизточната Трета лига. В местно регионално дерби от ХIV-ти кръг в Балчик гостуваха футболистите на Септември 98 (Тервел).

Домакините още в 3-ата минута превзеха вратата на Дениз Александров с гол на Ивайло Русев. Последва масиран натиск на футболистите от белия град и до 12-ата минута се заредиха трудни моменти пред вратата на Септември 98 (Тервел). До края на първата част Черноморец доминираха на футболния терен, но гол така и не падна.

В 41-ата минута гостите се възползваха от неумелата намеса на вратаря Павлин Евтимов и с шут на Стелиян Цеков изравниха – 1:1, при който резултат двата отбора се прибраха на почивката.

През втората част играта на терена стана много динамична. В 65-ата минута реферите от Варна, начело с Красен Георгиев, видяха нарушение в наказателното поле на гостите и отсъдиха дузпа. Това вдигна градуса на напрежение, след като почти целият отбор на Тервел оспори групово отсъдената дузпа.
От бялата точка Даниел Георгиев беше точен за 2:1. В оставащото до края на мача време, двата отбора направиха много пропуски и пред двете врати, а това остави резултата непроменен – 2:1.
Победата остави Черноморец (Балчик) на трето място в класирането с равни точки със Спартак (Варна) и точка по-малко от лидера Светкавица (Търговище) преди утрешната му среща срещу Кубрат. Септември от своя страна остава на 6-ата позиция с 22 точки.
В следващия Черноморец (Балчик) гостува на лидера Светкавица (Търговище), докато Септември 98 (Тервел) приема у дома Доростол (Силистра).