Партизан победи Вихър в дербито на Плевенска област

Партизан се наложи с 2:0 в Червен бряг над Вихър (Славяново). Дербито на Плевенска област бе от 15-ия кръг на Северозападната Трета лига.

Предварителните очаквания за интересен двубой се оправдаха напълно. Радостта споходи домакините още в началните секунди, когато Ангел Русев асистира за попадението на Кристиян Тафраджийски. После голмайсторът стреля още два пъти, но не улучи целта. Милен Тонев също опита, но без успех. В 32-ата минута таранът на гостите Иван Иванов се измъкна срещу Станислав Антонов, прехвърли топката над него и тя спря в мрежата. Голът обаче не беше зачетен заради засада, решение което вихърци оспорваха. Те взеха инициативата след почивката, а съперникът им заигра по-затворено. В 50-ата минута обаче Русев излезе очи в очи със славяновския страж Светлин Линев, но последният спаси. Четвърт час по-късно останал последен в защитата, Любомир Борисов спря с пнарушентие червенобрежка атака и получи червен картон. В 75-ата минута пък капитана на Вихър – Константин Генков се измъкна сам срещу вратаря на противника, но от 10 метра стреля в аут. Останалото бяха суматохи пред вратата на Партизан. Секунди преди края Тихомир Дамянов шутира неспасяемо от границата на наказателното поле – 2:0.