Черноморец (Бяла) с втори категоричен успех в Източната група (видео)

Волейболистите на Черноморец (Бяла) записаха втори пореден категоричен успех в Източната група на Висшата лига. Воденият от Милен Стоянов надигра безапелационно Попово 09 с 3:0 (25:16, 25:13, 25:13) в двубой от втори кръг, изигран в Първа езикова гимназия във Варна. Победата бе факт за час игра.

Състезателите от крайморския град имаха пълна доминация над съперника и в трите части, като плавно увеличаваха дистанцията помежду им. В крайна сметка домакините дадоха само 42 точки на играчите от Попово.

Черноморец заема първото място във временното класиране с 6 точки (2 победи).

С втора чиста победа се поздравиха и волейболистите на Раковски 1964 (Севлиево), след като надиграха без проблем като домакини Елит (Силистра) с 3:0 (25:15, 25:19, 25:17)

Севлиевци са втори в таблицата с 6 точки, като имат напълно еднакво геймово и точково съотношение с първия - Черноморец (Бяла).

Най-драматичен бе двубоят между Родопа (Смолян) и Дея спорт (Бургас). Състезателите на Иван Фисински надделяха като домакини над Дея Спорт (Бургас) с 3:2 (25:23, 25:20, 21:25, 14:25, 15:13)

В първата част двата отбора разменяха лидерството до средата на гейма. Впоследствие домакините се мобилизираха и поведоха в мача. По сходен начин се разви и втората част, но родопчани бяха доста по-категорични в ключовите ситуации.

Следващият гейм отново бе белязан от игра на амплитуди, но този път гостите от Бургас поеха инициативата и доведоха нещата до успешен край. Това им даде стимул за четвъртата част, в която момчетата на Весела Братоева бяха непоклатими и вкараха мача в тайбрек.

Там тимът от крайморския град започна добре, но не удържа на темпото на домакините и това повлия на играта в следващите минути. На моменти двата отбора бяха равностойни, но смолянчани съумяха да измъкнат победата след 15:13 и крайното 3:2 гейма.