Спартак (Плевен) близо до върха след успех в Козлодуй

Плевенският Спартак спечели с 4:0 гостуването си на Първа атомна (Козлодуй) в мач от 15-ия кръг на Северозападната Трета лига. Селекцията на Красимир Бислимов контролираше всичко на терена през целия двубой и дори пропусна да бие с повече. Още не беше изминал и четвърт час от началото, когато Андриян Димитров оползотвори подаване на Александър Скорчев – 0:1. Съавторът пък се разписа десетина минути преди почивката след пас на капитана Ивайло Иванов. В 61-ата минута плевенчани изпълниха корнер, топката бе избита и с шут от воле Димитров я заби в мрежата за класическото 0:3. Секунди преди края влезлият като резерва Цветелин Иванов нахлу отляво и стреля неспасяемо по диагонала – 0:4. С попадение се разминаха още Иванов, Ангелов и Димитров. Домакините отправиха само два удара към плевенската врата. Победата изкачи Спартак на второ място в класирането.