Бела се добра до победа в Кресна

Отборът на Беласица гостува на Перун в Кресна. Очакванията за лесна победа на база временното класиране се оказаха нереални.

Отборът на домакините, водени от новият си капитан Десислав Токов, играеха много стабилно и търсеха начин за превземане на противниковата врата чрез бързи контраатаки по крилата.

Първият гол в срещата падна в 28-та минута, когато след центриране отляво в наказателното поле на Перун Димитър Стоев се извиси над всички и с глава изпрати топката неспасяемо под гредата зад Атанас Тъпигьозов за 0:1.

До края на първата част на мача опитите на петричките футболисти да отбележат нов гол се оказаха неуспешни, защото Даниел Марков, Петър Добринков, Десислав Токов, Борислав Бориславов и Божидар Станчев играеха стабилно и следяха отблизо действията на петричките нападатели.

Футболистите на Беласица изнемогваха и търсеха всякакъв начин голът-аванс да бъде запазен до края и успяха.

След тази победа отборът на Беласица вече е трети, но с мач по-малко, с 33 точки, с две по-малко от отборите на Марек и Вихрен.