Кристъл Палас се доближи до лидерите

Кристъл Палас постигна убедителна победа с 4:1 в домакинството си на Лийдс и е много близо до топ 4. Тимът на Рой Ходжсън е на шесто място с актив от 13 точки.

Лондончани започнаха отлично и 22-ата минута вече водеха с 2:0. Скот Дан откри резултата след удар с глава, а след това Еберечи Изи удвои аванса на домакините с прекрасно изпълнение на фаул.

Патрик Бамфорд си мислеше, че е изравнил за 1:1, но попадението бе отменено поради засада след разглеждане с ВАР. Нападателят обаче се възползва от следващата си възможност и намали на 2:1 в 27-ата минута. Малко преди почивката обаче Палас си върна преднината от два гола, след като Хелдер Коща си отбеляза автогол.

След почивката Лийдс се опита да се върна в мача и стигна до положения, но Джордан Аю прекърши надеждите им в 70-ата минута, когато се възползва от подаване на Заха.