Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Лясков на пейката при изненадваща загуба на Олимпия (видео)

Олимпия (Любляна) можеше да излезе начело в словенското първенство, но се провали на собствен терен срещу Копер и остана на четвърта позиция. Без българския защитник Ангел Лясков, който беше на пейката, "змейовете" отстъпиха с 1:2 и за първи път през сезона бяха победени на "Стожице".

Гостите излязоха напред в резултата в 52-ата минута, когато Никола Краинович се разписа на празна врата. Скоро след това привлеченият от Осиек Лука Марин изравни с глава, но в 75-ата минута мощен шут на Стеван Стеванович донесе успеха на Копер.

Водачи в класирането са Мура, Марибор и Копер с по 19 точки, а Олимпия е веднага след тях с 18. На дъното е Горица с 8 точки.