Разочароващо равенство за тима на Попето (видео)

Сочи пропусна отлична възможност да излезе на 4-о място в класирането на руската Премиер лига. Отборът на контузения Ивелин Попов посрещна намиращия се в зоната на изпадащите Уфа и очакваше да стигне лесно до трите точки, но мачът завърши 1:1. Сергей Терехов откри за Сочи в 53-ата минута, но в края Комнен Андрич изравни от дузпа.

С равенството Уфа прекъсна серията от три поредни загуби и събра 7 точки, а на дъното остана Ротор с 6. Сочи е на 6-а позиция с актив от 23 точки, колкото имат още Динамо (Москва) и Ростов.

Сочи имаше немалко положения още до почивката, но ги пропиля. В самия край на полувремето и гредата спаси гостите след удар на Антон Заболотний.
В 53-ата минута Терехов открадна топката от защитник на Уфа, излезе очи в очи с вратаря Александър Беленов и технично го преодоля. В слеващите минути домакините не успяха да решат мача в своя полза и накрая съжаляваха.
В 82-ата минута Иван Миладинович повали в наказателното поле Вячеслав Кротов, което доведе до дузпа за Уфа. Новото попълнение на тима Комнен Андрич не сбърка и донесе точката на гостите.
След паузата за националните отбори Сочи ще гостува на ЦСКА (Москва), а Уфа ще посрещне новака Химки.