Локо (М) се провали в Сочи (видео)

Локомотив (Москва) загуби с 1:2 от Сочи и пропусна да се доближи до водачите в РПЛ. Столичани допуснаха два гола още до почивката, дело на Антон Заболотний и Никита Бурмистров, а попадението на резервата Антон Миранчук в 65-ата минута не стигна дори за точка.

В предишния кръг Локо изненадващо загуби у дома от новака Ротор, а след това изигра много силен мач срещу европейския клубен шампион Байерн (Мюнхен), но отстъпи с 1:2. Снощната грешна стъпка остави "железничарите" на 7-о място в класирането, на 6 точки зад лидера на Спартак (Москва).
Сред най-добрите за Сочи беше Жоаозиньо. Бившият футболист на Левски беше в основата на повечето опасни атаки на домакините, особено до почивката. В 14-ата минута Тимофей Маргасов центрира, а Заболотний оправи параболичен удар с глава, който изненада Гилерме и топката спря в мрежата.

Таранът на Сочи имаше шанс да вкара и втори гол, но нацели гредата. В 40-ата минута негов пас намери непокрития Бурмистров и той покачи на 2:0, не без помощта и на рикошет в крака на противников бранител.
Интригата се върна в 65-ата минута. Появилият се секунди по-рано на терена Миранчук вкара за Локо с първото си докоскване до топката. Братът на халфа на Аталанта Алексей Миранчук се разписа и срещу Байерн преди няколко дни.

Последният коз на Марко Николич беше включването в игра и на Зе Луиш, но финалният щурм на московчани не доведе до сериозни опасности пред вратата на домакините. Сочи вече е на пето място в класирането, а в следващия кръг ще приеме Уфа. На Локо предстои мач с Атлетико Мадрид в Шампионската лига.