Болоня повали Каляри в голово шоу (видео)

Болоня записа втора победа от началото на сезона и се отдалечи от зоната на изпадащите в Серия "А". Успехът с 3:2 срещу Каляри дойде изключително трудно. Домакините на два пъти бяха в ролята на догонващи, а в герой за тима на Синиша Михайлович се превърна Муса Бароу, който вкара два от головете.

Каляри излезе напред в 15-ата минута, когато се разписа Жоао Педро. Той се оказа на точното място в наказателното поле след центриране от левия фланг на Рикардо Сотил и прати топката във вратата. Болоня изравни в самия край на полувремето с попадение на Бароу след пас на Роберто Сориано и бепощаден удар в горния десен ъгъл.
В 47-ата минута Джовани Симеоне вкара втори гол за Каляри. Синът на Диего Симеоне се възползва от асистенция на Габриеле Дзапа и с лекота опъна мрежата. Болоня обаче нямаше намерение да се предава и само пет минути по-късно Сориано беше точен за 2:2.

Победното попадение за домакините заби Бароу в 56-ата минута. Гамбиецът стреля силно извън наказателното поле и изненада Алесио Краньо.
В 80-ата минута Лукаш Скорупски направи отлично спасяване след силен удар на резервата Адам Унас. До края и пред двете врати имаше още положения, но резултатът остана непроменен.

Болоня събра 6 точки и вече е на 13-о място в класирането, а Каляри е на 10-а позиция с актив от 7 точки.