Скардина: Страхотна емоция! Раниери ми каза, че имам 9 минути, за да вкарам на ЦСКА

През 2009 година Рома печели с 3:0 гостуването си на ЦСКА в мач от шестия кръг в груповата фаза на Лига Европа. Третото попадение е отбелязано от 17-годишния юноша на вълците Филипо Скардина, който все още помни този момент и разказа за него пред asroma.com.

“Страхотна емоция, която усещам и днес, мислейки за това. Не мога да забравя как майка ми ме извика от училище, за да ми каже да се подготвям за първия отбор. Не знаех къде ще играе Рома. Затова се обадих на моя агент, за да го попитам и той ми каза, че отиваме в София.

Надявах се да дебютирам. Бях на 17, в един момент през второто полувреме треньорът ми каза да загрея. Нямах търпение да вляза. Когато Раниери се обърна към мен, той каза: “Върви, имаш 9 минути да отбележиш”. Докоснах три пъти топката, но имах късмет”, припомня си Скардина, който сега играе за Перголетесе.