Атлетик Билбао взе първа победа на "Сан Мамес" (видео)

Отборът на Атлетик Билбао надви с 2:0 гостуващия Леванте в мач от шестия кръг на Ла Лига. Това беше първа победа за баските на “Сан Мамес” от началото на сезона. До момента “лъвовете” имаха само един успех - при визитата си на Ейбар. Днес дебютантът Алекс Беренгер откри резултата в 68-ата минута, а Иняки Уилиямс удвои 11 по-късно.
Момчетата на Гайска Гаритано играха по-силно през първата част, но не стигнаха до гол. В десетата минута Малса изби от голлинията след удар на Икер Муниаин. В 14-ата съдията назначи дузпа за домакините, но след преглеждане на ситуация с ВАР я отмени.

В 50-ата минута Раул Гарсия стреля с глава към близкия ъгъл и нацели сглобката. Раул Гарсия се пребори с Мелеро и подаде към Беренгер. Новото попълнение на баските насочи по диагонала от малък ъгъл, а вратарят не успя да спаси. В 74-ата Беренгер вкара и втори гол, но той не беше зачетен заради засада на Раул Гарсия. В 78-ата Морсийо се устреми по левия фланг и центрира на втора греда към непокрития Уилиямс. Номер 9 на Атлетик имаше лукса да овладее на в малкото наказателно поле и да насочи в мрежата за крайното 2:0.