Шарльороа се пропука в края в дербито със Стандард (Лиеж)

Шарльороа загуби дербито на 8-ия кръг в първенството на Белгия срещу Стандард (Лиеж) с 1:2. Двата тима изиграха равностоен мач, но гостите нанесоха своя удар с два гола за пет минути в края. След това домакините върнаха едно попадение, но силите им не стигнаха за нищо повече.

Българският защитник Иван Горанов се завърна в групата на Шарльороа, след като доскоро бе под карантина, тъй като бе дал положителна проба за коронавирус. Той обаче не влезе в игра.

Стандард поведе в 79-ата минута с гол на Баликуиша, който се разписа отблизо, след като бе изведен във вратарското поле. В 84-ата минута Раскин удвои преднитата на гостите след самостоятелна акция и удар по земя в далечния ъгъл.

В 87-ата минута Фал вкара красив гол от воле след центриране от корнер, но това се оказа само почетно попадение за домакините и мачът завърши при резултат 1:2.

Въпреки тази загуба Шарльороа остава начело в класирането с 19 точки. Стандард пък излезе на 3-ата позиция със 17 точки.