Лил е лидер в Лига 1 след победа над Страсбург (видео)

Лил излезе на първо място във френския шампионат след победата си с 3:0 като гост срещу Страсбург в среща от шестия кръг.

Зеки Челик даде аванс в полза на гостите в 21-ата минута с удар от дистанция. Ренато Санчес удвои аванса за "песовете" в 53-ата минута след добавка от наказателно поле. Бурак Ялмъз оформи класическата победа в полза на Лил след техничен шут четвърт час по-късно. Лил има актив от 14 точки на първо място в Лига 1. Страсбург е в зоната на изпадащите със само три спечелени точки.

Брест победи с 1:0 у дома Монако в друга среща от кръга. Попадението за успеха на домакините беше реализирано от Ромен Февр още в осмата минута. Брест има актив от девет точки на десето място. Монако е на шеста позиция с десет точки.
В останалите мачове днес Ним победи с 1:0 като гост на Монпелие, Бордо надделя с 3:0 при домакинството си на Дижон, Метц спечели с 3:1 срещу Лориен на своя стадион, а Рен и Реймс завършиха наравно 2:2. Тази вечер е дербито на кръга между Лион и Марсилия.