Първата победа на Реймс беше запомняща се

Реймс постигна една от изненадите на кръга във Франция, след като стигна до убедителна победа с 4:0 при гостуването си на Монпелие. Тимът на Давид Гийон нямаше успех от началото на сезона, но днес се развихри.

Мачът се разви в полза на Реймс от самото начало. В седмата минута Хилтън получи червен картон, а в края на първата част и Дамиен Льо Талек бе изгонен. Така гостите играха повече от едно полувреме с двама играчи повече от съперника си.

Реймс обаче реши мача в първия половин час, тъй като в 31-ата минута вече водеше с три гола. Диа откри от дузпа в деветата минута, а малко по-късно отново той удвои преднината на гостите. Третото попадение бе дело на Мбуку, а сенегалският нападател Булайе Диа оформи своя хеттрик в 54-ата минута.
Страсбург също постигна убедителен успех като гост, след като спечели с 3:0 срещу Брест. Въпреки ранната фаза, двубоят може да се определи като битка за оцеляване в Лига 1.  Старсбург водеше с две попадения на почивката.
Бордо и Метц пък записаха домакински победи. Бордо спечели с 2:0 срещу Ним, а Метц се справи със Сент Етиен също с 2:0. Отборът на Клод Пюел отново разочарова и записа четвърта поредна загуба.