Автогол и дузпа качиха Лил на върха

Лил постигна трудна, но сладка победа с 2:0 в домакинството си на Нант от 5-ия кръг на Лига 1. Успехът на "Кучетата" дойде след автогол на Никола Палоа в 43-ата минута и попадение от дузпа на Бурак Йълмаз в 87-ата минута. След тази победа отборът се оказа на върха във временното класиране.

Всъщност мачът бе доста равностоен, като и двата отбора имаха своите възможности, но домакините по-добре се възползваха от тях.

Късметът се усмихна на Лил в 43-ата минута, когато първо Луис Араухо отправи опасен удар, вратарят Албан Лафон спаси, но Мехмет Зеки Челик стигна до топката и я прати успоредно на голлинията, където Никола Палоа я вкара в собствената си врата за 1:0.

В 87-ата минута "Кучетата" получиха дузпа за нарушение на Денис Апиа срещу Бурак Йълмаз, който сам вкара от бялата точка за 2:0 и така подпечата успеха на своя тим.

Така Лил продължава без загуба от началото на сезона и с 3 победи и 2 равенства оглави класирането с 11 точки. Нант пък се намира на 14-ата позиция с 5 спечелени точки до момента.