Осасуна съсече Селта (видео)

Осасуна надви Селта с 2:0 в домакинството си от петия кръг на испанския елит, с което събра 6 точки на сметката си след четири изиграни срещи. Отборът от Памплона остави на съперника да владее топката, но го неутрализира с множество атаки и заслужено триумфира след много силна игра на бившия футболист на галисийци Факундо Ронкалия. Той първо вкара за 1:0 в 23-ата минута, а след това в 76-ата асистира на Джонатан Кайери  за 2:0.

Особено красив беше първият гол. Ронкалия изненада Иван Вийяр с далечен шут и даде аванс на своя тим в средата на първото полувреме.

През тази първа част Селта не играеше лошо, но не стори нищо смислено при наближаването си на наказателното поле на съперника.

Осасуна си гарантира успеха в 76-ата, когато Кайери засече с глава подаване на Ронкалия.

Селта остава само с една победа от пет двубоя.