"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Ланс се справи с деветима от Сент Етиен

Отборът на Ланс постигна победа с 2:0 при домакинството си на Сент Етиен от шестия кръг на Лига 1.

В 10-ата минута Тимоти Колоджешак фаулира в наказателното си поле Игнатиус Ганаго, което доведе до негов червен картон и дузпа за противника, реализирана от Гаел Какута след петминутно забавяне. Още пет минути по-късно Факундо Медина също се разписа за домакините, но ВАР показа, че е бил в положение на засада. В 64-ата минута резервата Уахби Хазри извърши много грубо нарушение срещу Жонатан Градит, заради което беше изгонен с червен картон и така “зелените” останаха само с деветима играчи на терена. До края на мача новаците вкараха още веднъж и това стана в 81-ата минута, когато Флориан Сотока се извиси при центриране от корнер и беше точен за крайното 2:0.

Ланс продължава с впечатляващото си представяне и се намира на второто място в класирането с актив от 13 точки. Сент Етиен пък е седми, след като е спечелил 10 пункта досега.