Виктория (Пилзен) се провали в Израел (видео)

Израелският Апоел (Беер Шева) се наложи с 1:0 над Виктория (Пилзен) и се класира за груповата фаза на Лига Европа. Гостите от Чехия бяха в ролята на фаворит, но играха доста под възможностите си и закономерно загубиха.

Домакините имаха щастието да поведат още в 4-ата минута. Точен от дузпа беше Жозуе, а реферът Сърджан Йованович отсъди наказателния удар за нарушение на вратаря Алеш Хрушка. Стражът на чехите отчасти изкупи вината си четвърт час по-късно, когато спаси удар на Йонатан Агудело.
В 18-ата минута Ян Копиц стреля от въздуха, но прати топката в аут при първата добра атака на Виктория.  Чешкият тим постепенно се настани в противниковата половина, но защитата на Апоел беше добре подредена.

В началото на втората част Агудело уцели гредата. В 58-ата минута пред израелците се откри нов шанс, но Шон Голдберг беше спрян от Хрушка. Вратарят на Апоел Охад Левита също трябваше да показва класа. Той се справи със силен шут на Павел Буха, а в края не трепна при многобройните центрирания на гостите и помогна на отбора си да удържи победата.