Стамкос се завърна с гол, а Тампа Бей взе преднина срещу Далас за купа "Стенли"

Капитанът Стивън Стамкос вкара гол в завръщането си в игра за отбора на Тампа Бей, който надви Далас с 5:2 и взе преднина от 2:1 победи във финалната серия за купа "Стенли" от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Стамкос, който претърпя операция през март, игра по-малко от три минути в началото на мача, но се отчете с гол, който изведе Лайтнинг с два гола напред. Той пое шайбата в неутралната зона в третото си включване в офанзивната линия и преодоля вратаря на Далас за 2:0. Това се случи само 85 секунди след първото попадение в полза на Лайтнинг, дело на Никита Кучеров.

Стамкос не игра в последните шест минути на първата третина и не бе на пейката на Лайтнинг, но се завърна при съотборниците си във втората част. Той обаче не игра повече в срещата с Далас.

Виктор Хедман, Брейдън Пойнт и Онджей Палат също вкараха голове за Тампа Бей, докато Джейсън Дикинсън и Миро Хейсканен се разписаха за Далас.