Евертън с ново голово шоу (видео)

Евертън постигна втора поредна победа с 5:2, след като надигра с този резултат Флийтууд Таун като гост в двубой от третия кръг на Купата на лигата. Преди няколко дни "карамелите" спечелиха със същия резултат срещу Уест Бромич. В следващия кръг тимът на Карло Анчелоти ще срещне Уест Хам.

Евертън тотално надигра тима от Лига Едно през първата част, но успя да отбележи едва два гола, които реализира Ричарлисон. И двете попадения на бразилеца бяха доста красиви. В 22-рата минута той се разписа с глава, а в 34-тата бе изведен много добре от Алекс Иуоби и удвои. В самото начало на втората част Марк Дъфи върна едно попадение след грешка на Джордан Пикфорд, но само минута след това Иуоби възстанови аванса от два гола на Евертън. Калъм Кампс намали отново след удар със задна ножица, като и тук английският национален страж не се представи добре. Бернард направи 4:2 в 73-тата минута, а резервата Мойс Кийн оформи крайния резултат в добавеното време.