Бивш халф на Левски спаси Сасуоло от загуба

Бившият полузащитник на Левски Мехди Бурабия донесе равенството 1:1 на Сасуоло срещу гостуващия Каляри в първия кръг на италианското футболно първенство. Бурабия се разписа от фаул от около 25 метра в 87-ата минута, за да осигури точката на домакините.

Сардинците поведоха десет минути по-рано, когато Джовани Симеоне реализира с глава отблизо след отлично центриране на Жоао Педро от ляво. Домакините имаха териториално превъзходство и създадоха повече положения, но не се възползваха.

Българският национал Кирил Десподов остана извън групата на Каляри, на кормилото на който дебютира новият наставник Еузебио Ди Франческо.