Домакинска загуба за Янтра 2013 в женското първенство

Пирин Лейдис с първа победа в елита, две принудителни смени белязаха срещата

Отборът на Янтра 2013 записа домакинско поражение във втория кръг от държавното първенство по футбол при дамите. Пред сериозен брой зрители на стадион "Априлов" габровският състав отстъпи на Севлиево Лейдис с класическото 0:3.

Тимът от съседния град откри резултата в 17-та минута след изпълнение на ъглов удар, при който домакините не се ориентираха добре, а в 43-та реализираха и второ попадение. Три минути след подновяването на играта за втората част защитата на Янтра 2013 отново сгреши и дамите от Севлиево реализираха своя трети гол. Домакините създадоха 2-3 нелоши положения, но не успяха да стигнат до почетно попадение.

"Доволен от нашите момичета. С оглед на това, че сме дебютанти в първенството и играем с предимно по-малки състезателки, се представихме на добро ниво. Далеч съм от мисълта, че ще е леко в първенството, но от мач на мач ще израстваме и в един прекрасен момент всичко ще си дойде на мястото. Благодаря на хората, които дойдоха да ни подкрепят в този ден. До сега не бяхме играли пред толкова публика и въпреки резултата ние си вадим положителни изводи от срещата. Сега имаме две седмици преди гостуването на ЖФК Варна. Надявам се, че ще се отърсим по най-бързия начин и ще успеем да се подготвим максимално добре", коментира след срещата треньорът Радомир Николов.

Янтра 2013 започна срещата в състав: Цветелина Владимирова, Надежда Иванова, Виктория Вилиянова, Ивелина Рангелова, Роксана Рашкова, Габриела Генчева, Йоана Борисова, Миглена Георгиева, Алисия Попова, Мария Маринова, Преслава Иванова. След почивката влязоха Дарина Николова, Благовеста Ненова, Преслава Василева и Гергана Хубанова.