Илиан Илиев: Изпуснахе победата, но накрая можеше и да загубим

Наставникът на Черно море Илиан Илиев беше разочарован от изпуснатата  победа срещу ЦСКА-София, но накрая обяви, че може би равенството е най-реалния резултат. Двубоят на "Тича" завърши 1:1, след като "червените" изравниха в 88-ата минута. "Моряците" пък играха с човек по-малко от 62-ата минута, а в 48-ата минута домакините изпуснаха дузпа и не успяха да поведат с 2:0, което можеше да реши мача.

"Изиграхме мача така, както искахме. Без последните 10 минути и добавеното време. Поздравявам момчетата за раздаването. Ние можем повече да съжаляваме, че пропуснахме да победим, но накрая имахме и късмет, че не загубихме при положение пред нашата врата. Затова приемам резултата като справедлив.  Голът на ЦСКА ни подсече. Равенството е закономерно. До изгонването играхме, както искахме. После се объркахме малко.
Не искам да говоря за съдийството. Трудно ми е да приема някои съдийски решения за картони, нарушения. При дузпата защитникът на ЦСКА трябваше да бъде изгонен. Той влезе директно в краката на Курьор без да иска да играе с топката. Това е червен картон според мен.
Стана интересен мач за хората, но за нас треньорите беше доста инфарктен. При дузпата се случва да се изпусне. Имаме няколко изпълнители, като трябва да бие, този който се чувства най-сигурен. Случва се. Интересното е, че имахме подобна ситуация, когато Стамен. Белчев беше треньор на Арда. Тогава пак изпуснахме дузпа и срещата отново завърши наравно, но 0:0", коментира Илиев.