Златан титуляр в първата контрола на Милан (видео)

Милан срази третодивизионния Новара с 4:2 в първата си предсезонна проверка. Мачът се игра на клубната база на “росонерите” в три части от по 20 минути. Титуляр за домакините беше Златан Ибрахимович, който даже носеше капитанската лента. Само преди два дни той се завърна в клуба, след като му отне известно време да се договори за нов контракт.

Милан започна крайно разсеяно днешната контрола и за 13 минути допусна два гола. Едва след това футболистите на Стефано Пиоли се разиграха и стигнаха до обрата. Два гола заби бразилецът Лукас Пакета, като първият от тях дойде след асистенция на Ибра. Диего Лаксалт и Давиде Калабрия реализираха другите две попадения.

Първата официална среща на Милан е срещу Шамрок Роувърс на 17 септември в двубой от втория предварителен кръг на Лига Европа. Тимът ще стартира в Серия “А” няколко дни след това.

МИЛАН - НОВАРА 4:2

0:1 Белики (10)
0:2 Белики (13)
1:2 Пакета (25)
2:2 Лаксалт (31)
3:2 Калабрия (47)
4:2 Пакета (57)