Лясков с асистенция при труден успех на Олимпия в Лига Европа (видео)

Отборът на Олимпия (Любляна) постигна изстрадана победа с 2:1 над Викингур в първия предварителен кръг на Лига Европа. Българинът Ангел Лясков започна като титуляр за домакините и остана на терена 90 минути, като бе заменен в края на редовното време, но преди това подаде за изравнителния гол.

Словенците стигнаха до успеха изненадващо трудно, като се нуждаеха от продължения, независимо че играха с човек повече от 5-ата минута, когато Отесен получи директен червен картон и остави гостите с 10 души на терена.

Въпреки това Викингур пръв поведе в резултата в 27-ата минута с попадение на Карлсон.

Олимпия бе на косъм от отпадането, но в 88-ата минута резервата Финк изравни след асистенция на Лясков и вкара мача в продължения.

Там изглежда силите на Викингур свършиха и в 106-ата минута Босич отбеляза победното попадение за тима от Любляна за крайното 2:1.

Така Олимпия продължава напред в турнира и вече чака да научи името са следващия си съперник.