Невероятно! Вратар спаси 3 дузпи за 2 минути в младежката ШЛ (видео)

Стражът на Залцбург Даниел Антош постави своеобразен рекорд, спасявайки три дузпи за две минути в мача на тима си от младежката Шампионска лига срещу Лион. Тази седмица в младежката ШЛ се изиграха 1/4-финалите, а в единия от тях Залцбург надви Лион с 4:3 в Нион.
19-годишният нападател Чиквубуйке Адаму бе големият герой за победата със своя хеттрик, но и вратарят Антош имаше немалък принос за успеха. В 10-ата минута Антош спаси дузпа, изпълнена от един от талантите във френския футбол Флоран да Силва. Тя обаче бе изпълнена повторно заради нахлуването на футболисти от двата тима в наказателното поле преди изстрела на Да Силва. След това Антош пак парира шута на Да Силва, но дузпата трябваше да бъде изпълнена за трети път, след като този път стражът бе напуснал по-рано голлинията. И от третия опит обаче играчът на Лион не успя да преодолее Антош и резултатът остана временно 0:0.
На полуфиналите Залцбург ще се изправи срещу Реал Мадрид, а победителят ще спори за трофея на 25 август с Бенфика или Аякс.