Стивън Краусвайк се оттегли от участие в "Тур дьо Франс"

Холандецът Стивън Краусвайк се оттегли от участие в колоездачната обиколка на Франция заради фрактура на рамото.

33-годишният Краусвайк, който миналата година завърши трети в генералното класиране на "Тур дьо Франс" е получил травмата по време на Критерума Дофине и няма да застане на старта в Ница на 29 август.

"За мое голямо разочарование, няма да участвам в "Тур дьо Франс" поради фрактура на рамото и множество охлузвания по тялото ми", заявиха холандецът.

Оттеглянето му означава, че от тримата финалисти през миналата година, единствено шампионът Еган Барнал от Колумбия ще бъде на старта в Ница. Герайнт Томас, втори миналата година и победител през 2018 година, беше оставен извън състава на своя тим заедно с четирикратния победител Крис Фруум.