СПАЛ не се даде на Торино

Отборите на СПАЛ 2013 и Торино не излъчиха победител в срещата помежду си от 36-ия кръг на Серия "А". Двубоят приключи при резултат 1:1 и така домакините сложиха край на серията си от 6 поредни загуби.

Симоне Верди даде преднина на "Биковете" в 57-ата минута със страхотен диагонален удар, с който намери сглобката на вратата за 0:1.

СПАЛ обаче се добра до равенството в 80-ата минута, когато организира контраатака, Марко Д'Алесандро бе изведен на скорост и с удар по земя в обратния ъгъл вкара за 1:1

Мачът се оказа без значение и за двата отбора. Торинци вече знаеха, че са се спасили, след като по-рано през деня Лече загуби от Болоня с 2:3. Те заемат 16-ото място с 39 точки. СПАЛ пък отдавна е наясно със съдбата си на изпадащ в Серия "Б", като вече играе само за честта си. Тимът остава на дъното с 20 точки.