ПАОК нанесе първа загуба на шампиона Олимпиакос (видео)

Гол в последната минута на Енеа Михай в 90-ата минута осигури на ПАОК престижна и много важна с оглед класирането победа като гост на Олимпиакос. Тимът от Солун се наложи над шампиона на Гърция с 1:0 и запази второто си място в подреждането три кръга преди края на сезона.

Загубата е първа за Олимпиакос, който се надяваше да приключи кампанията без нито едно поражение. Отборът от Пирея също имаше шансове да стигне до успеха, но ги пропусна. В добавеното време албанецът Михай получи пас от Родриго и вкара скъпоценния гол за ПАОК.
"Черно-белите" ще спорят до последно за втората позиция с АЕК, който спечели с 3:1 визитата си на Панатинайкос. Дмитро Чигринский даде преднина на АЕК в 8-ата минута, но в 16-ата Димитриос Курбелис изравни. Нелсон Оливейра (43') отново изведе гостите напред, а в добавеното време Даниеле Верде реши всичко с попадение от дузпа.

Панатинайкос е 4-и в плейофната шестица, на цели 16 точки зад третия АЕК. Последните две места заемат Арис (Солун) и ОФИ Крит.