Пълдин и Етър продължават битката за сребърните медали

Убедителни победи за гостите – това бе акцентът от изминалия XVI кръг от държавното първенство по футбол за жени.В първия мач от кръга ЛП Суперспорт (София) загуби от третия във временното класиране Етър (Велико Търново) с 0:3.

Още до средата на първото полувреме „болярките” с голове на Недред Заструг в 19-та и Лора Симеонова в 21 минута взеха комфортна преднина от 2:0, която им даде възможност да играят по-спокойно иуверено. 6 минути преди края на редовното време Мирела Моева оформи класическата победа за Етър с 3:0.Основните претендентки за второто място – Пълдин ( които от новия сезон официалноще бъдат женският отбор на „Локомотив” Пловдив) разгромиха домакините от Левски(Чепинци) с 6:1.

Още в 9-та минута голмайсторката на отбора Кристияна Димитроваоткри резултата, в 36-та Александра Анева покачи на 2:0, а четири минути преди края на полувремето отново Димитрова затвърди превъзходството на пловдивчанки.

Второто полувреме започна без особено напрежение и нищо не предвещаваше головата фиеста, която предстоеше. Началото постави Бетина Георгиева от Левски,която намали резултата на 3:1 и с това сякаш усили апетита на гостенките към нови голове. В 74-та минута Кристияна Димитрова отбеляза своя хеттрик, а в 81-та с четвъртия си гол покачи резултата на 5:1. Три минути преди края на срещата Силвия Пантева затвърди разгромната победа с 6:1.

Така разликата между Пълдин и Етър остава една точка и борбата за сребърните медали ще се води до последния кръг.Локомотив (Стара Загора) стана третият отбор, който постигна победа като гост в този кръг. „Железничарките” спечелиха с 5:2 срещу Риал (с. Ковачевци). Началото на мача бе равностойно. Кристияна Караиванова откри за гостенките в 11-та минута, а в 22-та Алисия Велинова изравни. В рамките на 4 минути – в 32-та и 35-та Тина Орешкова покачи за 3:1 за Локомотив, при който резултат завърши първото полувреме. Още в началото на втората част - в 49-та минута Нина Георгиева покачи на 4:1, а 65-та с втория си гол затвърди категоричното превъзходство на гостенките. В самия край на мача – в 89-та минута Полина Ръсина намали на 5:2. Двубоят между Севлиево Лейвис и НСА не се игра и „студентките” спечелиха служебна победа с 3:0.