Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Титанът Камбуров спря Славия за Европа и се сбогува със Стара Загора (видео)

Отборът на Берое победи с 2:0 Славия в предпоследния мач на двата тима от първата шестица на efbet Лига. И двете попадения на заралии бяха дело на неостаряващия Мартин Камбуров. Това бе последен мач за 39-годишния голаджия пред публиката в Стара Загора, след като през следващия сезон нападателят ще играе в ЦСКА 1948.

Със загубата си днес пък “белите” пропуснаха отлична възможност да си осигурят поне участие в баража за Лига Европа, като ще трябва да се надяват на победа над Лудогорец в последния кръг и добро стечение на обстоятелствата в останалите мачове, за да има шанс за евротурнирите.

Като цяло срещата бе равностойна, без да бъде в изобилие от чисти положения пред двете врати. Домакините обаче се възползваха максимално добре от малкото си ситуации, докато “белите” така и не успяха да отговорят с кой знае колко опасни атаки.

Резултатът бе открит от домакините в шестата минута. Тогава Алиун Фал бе изведен зад защитата на “белите” и бе препънат от вратарят Антонис Стергиакис за дузпа. Зад топката застана дежурният изпълнител Мартин Камбуров и ветеранът отбеляза своя 236 гол в родния елит.

В следващите минути Славия опита да реагира на допуснатото попадение, но най-чистата ситуация бе пропусната от Георги Йомов, който по диагонал стреля в ръцете на Генадий Ганев. До края на полувремето пък действията на терена се развиваха предимно в средата на игрището без опасности пред вратите.

В 55-ата минута Камбуров удвои резултата. След центриране към наказателното поле на Октавио Андреа Христов твърде неориентирано се опита да спре ветерана и на практика го остави да си спре топката и да стреля, което се оказа напълно достатъчно - 2:0. Попадение номер 237. До края на мача гостите не успяха да отговорят на съперника, макар и да опитаха няколко опасни атаки и така резултатът остана непроменен.

По този начин Берое събра 49 точки в актива си и ако имаше още една победа през сезона, щеше да бъде в играта за евроквотите в последния кръг. Така или иначе обаче заралии ще играят само за честта си в последния си мач срещу ЦСКА-София.
Славия от своя страна остава с 52 точки и към момента е на четвърта позиция и все още има шансове за Лига Европа, но за целтя ще трябва да нанесе първа загуба на Лудогорец в последния кръг и да се надява Левски и ЦСКА-София да не спечелят последните си двубои.